Informace o nás

Jmenujeme se Iva (Želva) a Tomáš Valtrovi. Máme dvě již odrostlé děti Honzu a Elišku, jednu psí babičku Enží (velkého černého německého špice) a do našeho rodinného domu ve Zvoli u Prahy přibyly  12.listopadu 2010 dvě psí slečny s průkazem původu AGLÁJA ASAMARA (ÁJA) a AVIKY ASAMARA (VIKY) z chovatelské stanice Romana Habáska. A já se mohla cca po 10 letech znovu vrátit mezi mushery... Radost ze znovusetkání na našich prvních závodech v Hrobě se nedá popsat...

     Máme za sebou 4 krásné společné roky tréninků a závodů v kategorii SC2 a SKJ2 ve sprintech i midech. Když byly holkám 2 roky, pokusily jsme se na lyžích o Šediváčkův long, dojely v turistické kategorii, ale to vůbec nevadilo, protože jsme nasbíraly společně obrovské zkušenosti. A ty nám už nikdo nevezme. 

     V září 2014 byly Áje a Viky 4 roky. Viky si ke čtvrtým narozeninám nadělila zdravotní problém, zánět dělohy. Byli jsme s Tomem veterináři postaveny před tvrdé rozhodnutí. Kastrace nebo při prvním hárání nakrýt... Nikdy jsme se štěňátky nepočítali. Ale zlaté pravidlo "Neříkej nikdy." se tu potvrdilo. Jdeme do štěňátek. 

10.listopadu 2014 jsme úspěšně nakryli DEVONEM z HROBU, který běhá ve spřežení Romana Habáska a Viky se narodila 13.ledna 2015 4 krásná štěňátka (3 fenky a 1 pejsek) Fotografie ve fotogalerii

     A protože jsou Ája a Viky právoplatné sestry, naprosto úžasné povahy (poslouchají aniž člověk ještě vysloví povel, snad umí odezírat z očí..., v zápřahu jsou pracovité, nekonfliktní, ovladatelné, aproto, jsou to sestry a druhé by mohlo být líto, že jedna štěňátka má a druhá ne, tak jsme na Silvestra 2014 uspěšně nakryli opět Devonkem i Áju. 

     4.3.2015 se Áje narodilo 6 krásných štěňátek (4 pejsi a 2 fenečky) Fotografie v fotogalerii. Z šesti štěňátek jsou dva kluci zbarvení Pinto.

A začal hlodat dalších červík. Cítila jsem, že by bylo dobré se v mém dětském snu o musherství posunout někam zase o trochu dál. A padlo rozhodnutí nechat si dvě fenečky a naučit se jízdě na káře a saních se čtyřkou... Tak nám držte palečky. Už nám s Tomem není 20... A jak říkají zkušení musheři. "Jak člověk stárne, musí přidávat psy do spřežení, protože co naplat, fyzička ubývá..."

Naši uživatelé

Zde je vhodné popsat, kdo jsou Vaši cíloví uživatelé a proč je právě tento projekt pro ně důležitý. Důležité je Vaše návštěvníky také motivovat, aby se na tyto stránky pravidelně vraceli.

Historie projektu

V této části můžete popsat historii Vašeho projektu a co Vás vedlo k nápadu jej realizovat. Je vhodné se také zmínit o důležitých milnících a poděkovat lidem, kteří se na projektu účastnili.